Anunțuri de Angajare

Centru de Interventie Precoce ”VOINICEL” anunță concurs pentru Coordonator de proiect

Termeni de referinţă

pentru Coordonator de proiect

Denumirea poziţiei: Coordonator proiect.

În cadrul proiectului ”Promovarea și dezvoltarea intervenției timpurii în copilărie”, susținut de către AHEAD-Moldova  (www.ahead-moldova.no) și Ministerul Afacerilor Externe din Norvegia, în cadrul Centrului de intervenție precoce ”Voinicel” (www.voinicel.md).

Durata serviciilor solicitate:  noiembrie 2017 – 31 iulie 2018.

SCOPUL SERVICIILOR SOLICITATE:

CIP ”Voinicel” angajează  coordonator de proiect.

RESPONSABILITĂŢILE COORDONATORULUI DE PROIECT:

-       Planifică, coordonează, monitorizează, controlează executarea şi raportează activităţile din cadrul proiectului, în conformitate cu planul stipulat.

-       Elaborează contractele de prestare a serviciilor, acordurile adiționale, organizează tendere de procurare a echipamentelor/serviciilor şi altor materiale stipulate în proiect şi pregatește semnarea contractelor.

-       Intreprinde măsuri de optimizare pentru realizarea activităţilor din proiect, în cazul apariţiei unor bariere/dificultăţi de realizare.

-       Menţine un dialog sistematic cu donatorii pentru expunerea progreselor în realizarea proiectului şi raportare.

-       Elaborează rapoartele de progres și finale ale proiectului.

CALIFICĂRILE NECESARE:

-       Studii universitare; studii în domeniu juridic sau financiar – un avantaj

-       Minim 3 ani de experienţă în activități de proiecte, coordonare de proiecte internaționale

-       Experiență de lucru cu organizații neguvernamentale, instituții internaționale

-       Cunoaşterea excelentă a limbilor română și engleză; cunoașterea limbii ruse – un avantaj

-       O bună cunoaştere a instrumentelor Microsoft Office™, Excel

CONDIȚII DE ANGAJARE:

Full sau Part time

Salarizarea va fi discutată în funcție de performanțe și orele lucrate.

SELECTAREA COORDONATORULUI DE PROIECT :

CV va fi recepționat pe adresa [email protected], până la data de 30 octombrie 2017. Vor fi contactați doar candidații eligibili până la data de 3 noiembrie 2017.

Gazduit pe amplica.md

Find us on Google+
Google