Distribuie prietenilor:


Dorești să te enumeri printre tinerii activi din cadrul Programului nostru de voluntariat?

Atunci noi îți oferim această oportunitate.


Cerințe față de candidați:

 • Motivație, implicare și devotament
 • Flexibilitate
 • Abilități de lucru cu copii
 • Abilități de comunicare

Beneficiile programului de voluntariat AO. Concordia:

 • Posibilitatea de a participa la diferite training-uri și seminare de formare și dezvoltare personală;
 • Posibilitatea de a alege programul și timpul participării în activități;
 • Atmosferă plăcută de lucru;
 • Participarea la organizarea și desfășurarea evenimentelor organizate de Asociație;
 • Certificat și carnet de voluntar;

În ce activități poți să te implici?

 • Planificarea și organizarea unui eveniment;
 • Informarea și distribuirea materialelor în școli, la festivaluri, in campanii;
 • Confecționarea materialelor pentru evenimente;
 • Activități cu copii din centre;
 • Traducerea articolelor;

Asociația Obștească „CONCORDIA. Proiecte sociale” Moldova este o organizație necomercială, neguvernamentală, apolitică, scopul principal al căreia este contribuirea la integrarea armonioasă în societate a persoanelor defavorizate, în special a copiilor, prin promovarea drepturilor și oferirea asistenței sociale calitative acestor persoane. Concordia activează în Republica Moldova din anul 2004. În prezent, organizația susține îngrijirea a aprox. 288 copii orfani din Republica Moldova în diferite forme de plasament și oferă asistență socială profesionistă pentru circa 1.963 persoane în etate și 2.563 copii din 34 comunități rurale prin intermediul a 25 centre sociale de zi, 5 centre sociale cu serviciu de plasament pentru persoane vârstnice și 4 centre sociale multifuncționale.

Dacă dorești să faci parte din echipa noastră de voluntari completează FORMULAR sau trimite CV însotit de o scrisoare de motivare la adresa de E-Mail: diana.manoli@concordia.md iar noi te vom contacta.

Te așteptăm cu drag în Echipa noastră de Voluntari Concordia!CONCORDIA MOLDOVA LOGO no bg thumb large1000 0logoStarNet

Serviciile internet pentru administrarea portalului CIVIC.MD sunt oferite gratuit de compania Starnet


Ajută-ne să distribuim acest articol: