hackathon

Stagii

AVI-Moldova angajează Financiar Stagiar

Îți faci studiile în domeniul finanțelor și cauți stagiu de contabilitate? AVI-Moldova îți oferă posibilitatea să îți aplici cunoștințele desprinse din băncile universității în viața de zi cu zi!

DE CE să aplici pentru un stagiu?

  1. Practica este cel mai eficient mod de reținere a informației teoretice.
  2. Îți oferă experiență în domeniu pentru un eventual post de muncă.
  3. Arată bine într-un CV și, în majoritatea cazurilor, stagiul se echivalează după importanță cu un loc de muncă.
  4. La sfârșitul stagiului, primești un document oficial cu menționarea numărului de ore lucrate, pe care îl vei putea prezenta la viitorul job.
  5. Ai un orar flexibil, part-time, care îți permite să frecventezi orele universitare.
  6. Faci parte dintr-o echipa tânără și activă!

CARE vor fi responsabilitățile tale?

  • Evidenta platilor cu partenerii si semnarea actelor financiare (facturi, cecuri, etc.)
  • Colecatrea primara a datelor financiare
  • Elaborare de rapoarte finaniare in cadrul proiectelor
  • Pregatire actelor necesare pentru efectuarea cheltuielilor (rambursari costuri de drum, cheltuieli de implementare a activitatilor pentru participantii proiectelor)
  • Intocmirea actelor primare

CE criterii trebuie să îndeplinești pentru a aplica?

  1. Să fii student în domeniul economiei și al finanțelor.
  2. Să cunoști la nivel independent limba engleză (nivelul B1+).
  3. Să posezi cunoștințe de lucru în Microsoft Word și Microsoft Excel.
  4. Să ai timp suficient pentru a lucra responsabil cu echipa.

CUM aplici?

Ne transmiți o scrisoare la adresa de e-mail evs@avimd.org care va include:

  • Subiectul scrisorii: Aplicare Stagiu Contabil
  • În textul scrisorii să specifici: Numele, prenumele, vârsta, instituția de învățământ, facultatea și anul de învățământ pe care îl completezi. De asemenea, te rugăm să adaugi un număr de contact la care te găsim.
  • În atașamente anexezi: CV-ul tău și o scrisoare de motivare de 150-300 de cuvinte.

Data limită pentru aplicări este 9 februarie! Dacă ai neclarități, scrie-ne pe pagina de facebook sau pe evs@avimd.org . Îți dorim mult succes!

Organizații vizate: AVI Moldova |