Camera de Comerț și Industrie angajează Specialist în Secția Învățământ Dual

Distribuie prietenilor:

Camera de Comerț și Industrie a RM anunță concurs de selectare a candidaturii pentru ocuparea funcției vacante de  specialist în Secția Învățământ Dual.

Responsabilități de bază:

- gestionarea proceselor organizaţionale şi logistice pentru evenimentele locale/regionale sau naţionale;

- facilitarea cooperării cu partenerii duali din Republica Moldova;

- identificarea noilor cooperări duale;

- selectarea companiilor relevante din Republica Moldova, pentru elaborarea pachetelor educaționale;

- ținerea evidenței datelor în Registrele CCI aferente ÎD;

- participarea în  procesului de monitorizare a parteneriatelor duale şi monitorizarea  realizării instruirii practice;

 - promovarea serviciul respectiv în rândurile agenților economici,  în vederea asigurării calității serviciilor prestate,etc

Condiții de bază:

- diploma de licență/master în domeniul economic/juridic, resurse umane, educației;

 - cunoașterea  limbii de stat și a limbii engleze, cunoașterea limbii ruse și altor limbi va constitui un avantaj;

- competențe PC: Word, Excel, PowerPoint, MS Office;

- cunoștințe în tehnicile de negociere și managementul organizațional, financiar şi de administrare.

 Experiență profesională:

- cel puțin 3 ani de experiență profesională  în sectorului privat și / sau educație;

- experiență în domeniul parteneriatelor duale;

- experiență în procesul de negociere cu diferiți actori publici și privați;

- capacitatea de a lua decizii în condiții de stres şi de a respecta termene limită;

- experienţă în administrarea unei rețele largi de contacte;

 - cooperarea cu organizațiile internaționale în domeniul economic (va constitui un avantaj).

Atitudini/Comportamente: lucru în echipă; iniţiativă, perseverenţă, creativitate, corectitudine, integritate, flexibilitate, discreţie, confidenţialitate, responsabilitate, punctualitate, loialitate; disponibilitate de a lucra în afara orelor de lucru în timpul perioadelor de maximă solicitare; flexibilitate la deplasări de serviciu.

Persoanele interesate urmează să depună: CV și Scrisoarea de motivație, la adresa electronica: rodica.bivol@chamber.md, până la data de 30 iunie, cu specificația: Specialist ID.

Articolele publicate din 1 iunie 2020 nu au fost supuse verificarilor

logoStarNet

Hostingul si serviciile internet pentru administrarea portalului CIVIC.MD sunt oferite gratuit de compania Starnet