hackathon

ANUNȚ de angajare Asistentului IT

Centrul Național de Asistență și Informare a ONG-urilor din Moldova CONTACT este în căutarea unui Asistent IT

Program de muncă: part-time (4 ore pe zi)

Poziție: asistent IT

Perioada de angajare: 01.07.2019 - 31.12.2019 (cu posibilă extindere)

Responsabilități:

  • efectuarea analizei situației curente în domeniului IT a organizației;
  • asigurarea bunei funcționări a reţelelor şi PC organizației;
  • administrarea reţelei - avînd responsabilități în instalarea, configurarea şi intreţinerea reţelei locale, cît şi în întreţinerea sistemelor informatice şi rezolvarea problemelor legate de acestea;
  • mentinerea în bună funcționare a statiilor de lucru: devirusări, rezolvarea diverselor probleme de soft/hard (înlocuire componente);
  • instalarea/configurarea de pachete software, instalare/configurare periferice și rezolvarea eventualelor incidente tehnice;
  • instalarea de noi echipamente în rețea;
  • monitorizarea traficului Web (internet și email-uri: total, pe useri, pe diferite destinații, etc);
  • contribuirea la căutarea ofertelor și achiziționarea echipamentelor IT (PC, notebook,

echipamente periferice);

  • menținerea relației cu furnizorul de Internet în cazul apariției problemelor de conexiune Internet pentru rezolvarea acestora;
  • menținerea la zi a dosarul de evidență a rețelei de calculatoare (stații de lucru, utilizatori,

configurări, drepturi alocate pe foldere etc) și actualizeze/dezvoltă periodic setul

de proceduri de lucru (specifice)

  • acordarea suportului personalului la solicitare prin telefon sau la distanță.

Experiență si calificare:

  • Studii superioare;
  • Experiență profesională 1-2 ani;
  • Cunoștințe în calculatoare și rețele; sisteme de operare; crearea şi lucrul cu bazele de date; rețeaua Internet; machetare publicații; Web-design;
  • Abilități de comunicare și organizare;
  • Cunoașterea limbilor română și rusă.

Candidații interesați sunt invitați să depună CV-urile la adresa: concurs@contact.md cu titlul “Concurs angajare specialist IT”.

Data limită: 14 iunie 2019

Pentru informații suplimentare: Vasile Cioaric, Coordonator de Proiect.
Tel: 079635985 și/sau la adresa cioaric.vasile@gmail.com.

Doar candidaturile selectate vor fi contactate.

Organizații vizate: Centrul CONTACT |