hackathon

Asociația Obștească HOMECARE anunţă concurs de angajare pentru postul vacant de coordonator de proiect

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Asociația Obștească HOMECARE  din mun.Chisinau, anunţă concurs de angajare pentru postul vacant de coordonator de proiect

Responsabilități:

  • Pregătirea și desfășurarea activităților planificate, în conformitate cu planul de acțiuni al proiectului;
  • Menținerea comunicării eficiente cu partenerii și experții proiectului;
  • asigurarea că partenerii și experții livrează rezultatelor în conformitate cu orarul stabilit;
  • supravegherea/coordonarea activității acestora pentru realizarea cu succes a rezultatelor așteptate;
  • Asigurarea gestionării financiare a proiectului:
  • pregătirea tuturor documentelor relevante (ex: personal, instruire);
  • participarea la procurarea de bunuri și servicii relevante activităților;
  • debursarea corespunzătoare a fondurilor proiectului;
  • păstrarea evidenței contabile și documentelor justificative în mod corespunzător;
  • menținerea unei comunicări eficiente cu contabila instituției;
  • Pregătirea planurilor de lucru calitative și a rapoartelor cu privire la progresul proiectului și problemelor de implementare;
  • Monitorizarea și evaluarea activităților proiectului, precum și elaborarea rapoartelor narative și financiare privind implementarea activităților din cadrul proiectului

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare
  • Experiență de lucru în sectorul non-guvernamental. Experiența de cel puțin 3 ani de lucru constituie un avantaj;
  • Capacități și abilități practice de gestionare de proiecte;
  • Experiență de lucru în gestionare financiară de proiecte și în achiziție de bunuri și servicii;
  • Abilități de a lucra independent și în echipă;
  • Abilități de a gestiona mai multe sarcini simultan;
  • Abilități de a vorbi și a scrie fluent în limba română și limba engleză. Cunoașterea limbii ruse constituie un avantaj.
  • Cunoașterea și utilizarea bună a computerului.

Dosarul pentru concurs va include:

  • CV-ul;
  • Scrisoarea de motivare – (va conține interesul pentru această poziție și va demonstra corespunderea abilităților candidatului cu termenii de referință);

 CV și scrisoarea de motivare, vă rugăm s-ă le trimiteți pe adresa: ao.homecare@gmail.com

Data limită de depunere a CV-urilor este  15 mai 2019