hackathon

Asociația Obștească HOMECARE anunţă concurs de angajare pentru postul vacant de Asistent de proiect

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Asociația Obștească HOMECARE  din mun Chisinau, anunţă concurs de angajare pentru postul vacant de Asistent de proiect

Cerințe obligatorii:

  • o bună cunoaștere a sectorului non-guvernamental;
  • competența în gestionarea de proiecte ce vizează activități de training și/sau consultanță în domeniul non-profit.

Cerințe generale față de candidat:

  • studii superioare;
  • abilități de dezvoltare a unei rețele de contacte în sectorul non-profit;
  • cunoștințe avansate de management de proiect;
  • cunoștințe și abilități de comunicare în social media;
  • experiență de lucru în sectorul non-guvernamental. Experiența de cel puțin 3 ani de lucru constituie un avantaj;
  • creativitate și autonomie;
  • iniţiativă, dinamism şi deschidere către nou;
  • abilități de prezentare și negociere;
  • fluenţă în limba, română, rusă și engleză.

Principalele responsabilități:

- organizarea și coordonarea activităților din cadrul proiectelor AO. HOMECARE, asigurînd pregătirea adecvată a acestora;

- gestionarea corespunzătoare a documentației legată de proiect;

- traducerea materialelor necesare pentru realizarea proiectului;

- desfășurarea traningurilor și întîlnirilor cu grupurile-țintă;

- asigurarea comunicării cu partenerii din cadrul proiectului.

Persoanele interesate care corespund cerinţelor menţionate pot expedia CV-ul prin e-mail: ao.homecare@gmail.com până pe data de 15 mai 2019.

Doar candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la interviu.