hackathon

Î.S. "Centrul de Metrologie Aplicată și Certificare" angajează șef de laborator

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Cine suntem noi:

Î.S. „Centrul de Metrologie Aplicată și Certificare” este o întreprindere care prestează o gamă largă de servicii acreditate în domeniul certificării produselor și sistemelor de management, încercări produse agroalimentare și industriale, verificări metrologice și etalonare.

Responsabilități:

- Planificarea, coordonarea și monitorizarea activității Laboratorului de încercări și cercetări a materialelor pentru drumuri și construcții

- Coordonarea activității Laboratorului din punct de vedere tehnic și organizatoric;

- Verificarea procedurilor și instrucțiunile de lucru pentru efectuarea încercărilor și utilizarea echipamentelor;

- Realizarea instruirii personalului din subordine în legătură cu utilizarea echipamentelor;

- Asigurarea efectuării încercărilor de laborator în conformitate cu cerințele standardelor din domeniu;

- Asigurarea elaborării, transmiterii și revizuirii documentelor sistemului de management al calității;

- Identificarea noilor clienți.

Candidatul ideal:

- deţine cetăţenia Republicii Moldova;

- studii superioare tehnice;

- experienţă profesională nu mai puţin de 5 ani în domeniu;

- atestarea tehnico-profesională în domeniul;

- cunoaşterea obligatorie a limbii române;

- cunoaşterea limbii engleze (nivel B1) și a limbii ruse, la nivel avansat;

- experienţă managerială pentru funcţiile de conducere;

- dispunerea de capacitate deplină de exerciţiu.

Cunoştinţe:

- cunoaşterea legislaţiei în vigoare şi abilitatea de a o interpreta corect şi de a o aplica în practica cotidiană;

- cunoaşterea prevederilor documentelor normativ-tehnice în domeniul construcţiilor şi abilitatea de a le aplica;

- cunoașterea metodelor de efectuare a încercărilor  și perfectare a rezultatelor;

- cunoaşterea direcţiilor generale de dezvoltare în domeniului construcţiilor şi de colaborare internaţională în domeniul;

- cunoaşterea prevederilor şi modul de aplicare a sistemului de management al calităţii în conformitate cu standardele de referinţă;

- cunoaşterea echipamentului de măsurare (destinaţia şi principiul de lucru, regulile de exploatare şi păstrare);

- abilităţi avansate de utilizare a computerului: SO Windows și MS Office.

Oferim:

- angajare oficială în câmpul muncii;

- pachet social complet;

- salariu motivant.

Așteptăm scrisoarea de intenție și curriculum vitae la adresa de e-mail: personal@cmac.md.

Date de contact: 0 22 218 405

Termenul limită de depunere a CV este  -  17 mai 2019.

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus, NOI te așteptăm cu drag!