hackathon

CIDSR angajează Contabil

Centrul de Instruire în Domeniul Sănătății Reproductive angajează contabil pentru perioadă nelimitată.

Responsabilităţi principale:

-          Evidenţa contabilă a organizației non-guvernamentale;

-          Înregistrarea şi urmărirea diverselor operaţiuni financiare legate de activitatea centrului;

-          Monitorizarea şi evaluarea financiară a proiectelor cu finanţare de la donatori externi;

-          Analiza financiară si generarea rapoartelor aferente activităţii executate;

Cerințe obligatorii față de candidat:

-        Experienţă de lucru în calitate de contabil, experiența în ONG va constitui un avantaj;

-        Experienţă de lucru în programul 1C;

-        Cunoaşterea sistemului de finanţare în cadrul proiectelor cu finanțare externă;

-        Experienţa de lucru în domeniul achiziţiilor publice va constitui un avantaj.

Condiţii de angajare generale:

-          Studii universitare complete în domeniul relevant pentru post;

-          Posedarea la nivel avansat a limbilor română, engleză şi rusă;

-          Abilităţi avansate de utilizare a computerului;

-          Abilităţi analitice şi capacităţi de planificare şi de atingere a obiectivelor;

-          Capacitatea de a se exprima logic şi consecutiv în forma scrisă;

-          Capacităţi excelente de comunicare;

-          Experienţă de lucru în echipă, abilităţi de colaborare cu angajaţi de orice nivel.

Persoanele interesate care corespund cerinţelor menţionate pot expedia CV-ul prin e-mail: cidsr2012@gmail.com, până pe data de 15 aprilie 2019.

Doar candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la interviu.