hackathon

RISE Moldova angajează Asistent de programe / Fundraiser

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Logo rise moldova1.tif

RISE Moldova (www.rise.md) anunță concurs de angajare a unui asistent de proiect care va realiza și sarcini de Fundraiser.

RESPONSABILITĂȚI:
- implementează și coordonează eficient toate activitățile proiectului, în vederea atingerii obiectivelor stabilite la cele mai înalte standarde de calitate;
- asigură comunicarea cu partenerii din cadrul proiectului;
- pregătește și organizează planurile de activitate în cadrul proiectului și asigurarea resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului;
- oferă suport logistic pentru organizarea de evenimente, training-uri și workshop-uri; solicită oferte comerciale;
- identifică oportunități și idei pentru dezvoltarea de noi programe de fundraising;
- implementează strategii de strângere de fonduri (sponsorizări, campanii de fundraising);
- abordează și atrage noi finanțatori și parteneri care să susțină activitatea organizației;
- actualizează baza de date cu noii donatori ai organizației;
- planifică, derulează, raportează și evaluează activitățile de fundraising pe care le coordonează;

CERINȚELE POSTULUI:
- absolvent de studii superioare în sfera Relații Publice, Jurnalism, Marketing, Vânzări, Management, etc;
- abilități bune de networking și interpersonale;
- cunoștințe în organizarea de campanii de fundraising;
- cunoștințe informatice (Excel, platforme online, social media, etc);
- capacitatea de a prioritiza sarcinile și responsabilitățile;
- rezistență la stres, capacitate de a lucra cu termene scurte;

EXPERIENȚĂ:
- 1-2 ani de experiență în strângerea de fonduri, colaborare cu ONG-urile;
- experiență demonstrabilă în lucrul cu finanțatorii;

CUNOŞTINŢE ȘI ABILITĂȚI NECESARE:
- cunoașterea limbii engleze la nivel avansat vorbit, scris (nivel minim C1);
- cunoștinte despre baze de date sunt un avantaj, web publishing (blog, site, social media);

DOSARUL:
- CV actualizat;
- Scrisoare de motivare (max. o pagină word);
- Opțional: Portofoliu cu două exemple de campanii, proiecte în care a fost implicat;

Vă rugăm să expediați dosarul la adresa de email: risemoldova.project@gmail.com cu titlul: Asistent de programe / Fundraiser.

Deadline: 28 Februarie 2019, ora 23:59.

NOTĂ: Numai persoanele care corespund criteriilor de selecție vor fi invitate la interviu.

RISE Moldova este o comunitate de jurnaliști de investigație, programatori și activiști din Republica Moldova și România.

RISE Moldova investighează crima organizată și face conexiuni din zone offshore, dezvăluie scheme de spălare a banilor din Europa de Est și Asia Centrală, scheme de corupție, contrabandă, fraude fiscale, trafic de arme și scoate la lumină afacerile ascunse ale politicienilor.

RISE Moldova face parte din rețeaua globală a jurnaliștilor de investigație „Global Investigative Journalism Network” și se numără printre membrii organizației „The Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP)”. În 2015 și 2016, RISE a fost partenerul pentru Republica Moldova al proiectelor globale de investigație #PanamaPapers și #SwissLeaks, coordonate de The International Consortium of Investigative Journalists.

Organizații vizate: RISE Moldova |