hackathon

AOPD angajează asistent de proiect

TERMENI DE REFERINŢĂ

Titlul funcției: Asistent de proiect ”Acțiuni de advocacy consolidate pentru rezultate durabile în incluziunea persoanelor cu dizabilități

Perioada de angajare: martie 2019 – decembrie 2019

Informație Generală:

Alianța Organizațiilor pentru Persoane cu Dizabilități din Republica Moldova (AOPD),  implementează Proiectul ”Acțiuni de advocacy consolidate pentru rezultate durabile în incluziunea persoanelor cu dizabilități”, cu suportul Fundației Est-Europene, din resursele acordate de Agenția Elvețiană pentru Dezvoltare și Cooperare și a Suediei.

Atribuțiile și sarcinile asistentului de proiect:

  • Responsabil/ă pentru buna organizare și implementare a proiectului;
  • Responsabil/ă pentru raportarea narativă conform cerințelor finanțatorilor;
  • Persoană de referință pentru consultanți angajați de Secretariatul AOPD;
  • Participarea activă la planificarea, monitorizarea și evaluarea proiectului, precum și planificarea și organizarea activităților relevante postului;
  • Elaborarea și redactarea documentelor;
  • Responsabil/ă de comunicarea cu  membrii Platformei preocupate de promovarea drepturilor persoanelor cu dizabilități (49 OSC-uri);

CALIFICAREA ȘI PREGĂTIREA PROFESIONALĂ:

  • Studii superioare în unul din domeniile: drept, asistență socială, psihologie, management;
  • Abilități și cunoștințe profunde de operare a MS Office(e.g. Word, Excel, Power Point);
  • Cunoaşterea limbilor română/ rusă/engleză (fluent);
  • Capacităţi de gestionare a proiectelor;
  • Abilități de analiză, sinteză, cercetare şi raportare;
  • Capacităţi avansate de organizare, stocare, elaborare, redactare, traducere a documentelor;
  • Abilităţi avansate de comunicare şi capacităţi de muncă în reţea;
  • Abilități de lucru în echipă și independent;
  • Capacitatea de a lucra în termen-limită și de a realiza sarcini multiple.

Calităţi personale:

  • Spirit organizatoric, punctualitate, responsabilitate, inițiativă, flexibilitate, tact şi principialitate în lucrul cu membri, parteneri și vizitatorii ai AODP.

Termenii si condițiile de prevedere a serviciului: Asistentul de proiect este angajat print contract individual de muncă și raportează managerului de proiect.

Dosarul candidatului pentru poziția de asistent de proiect va conține:

  • CV-ul care demonstrează calificările, competențele, experiență, persoane de referință.
  • Scrisoare de intenție.

Persoanele interesate vor expedia dosarele până   27 februarie, ora 16:00, la adresa electronică aopdmoldova@gmail.com cu titlul  mesajului,  Concurs asistent de proiect.

Pentru informații suplimentare: Galina Climov, 079222505.

Doar candidații preselectați vor fi invitați la interviu.