LeaderHR este în cautare de Asistent Manager Achiziții - job la distanță (remote)

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Asistent Manager Achiziții

Daca știi bine cum să-ti gestionezi timpul și ti-ai dori sa lucrezi cu o companie străina, ai ajuns la țintă! Vei fi ajutorul Managerului de Achiziții la o companie localizată în San Francisco, SUA.  Vei ajuta la selectarea containerelor de transport și de depozitare, și vei oferi suport administrativ. Se necesită o implicare activă în managementul lanțului de aprovizionare, prognozare, inventariere, menținerea prețurilor competitive și atingerea obiectivelor de marjă. Vei colabora și cu alte departamente pentru a furniza informații despre containerele disponibile și pentru a răspunde solicitărilor interne.  Acesta este o poziție full-time, lucru de la distanță, cu graficul de la 18:00 pină la 2:00 dimineața (fusul din West Coast). Poți lucra de acasă sau într-un oficiu de co-working.

Responsabilități:

  • Creează și menține informații SKU (pentru containere) și furnizorii
  • Gestionează produse promoționale și de campanie
  • Înțelege sistemul companiei de inventariere și fundamentele managementului lanțului de aprovizionare
  • Analizează rapoartele și face recomandări
  • Realizează cumpărături competitive pentru a recomanda prețurile
  • Stabileste relatiile pozitive de furnizori pentru a obtine cele mai bune preturi si termeni posibili

Cerințe:

  • Studii superioare
  • Limba engleză la nivel C1, C2
  • Experiența in proiecte operaționale
  • De dorit 2 ani experiență in achiziții
  • Abilități tehnice: Word, PowerPoint și Excel nivel mediu
  • Utilizarea anterioară a unui CRM sau a oricărui soft legat de managementul clientului
  • Abilitatea de a învăța și de a înțelege sistemele de inventariere, sistemele de prognozare și fundamentele managementului lanțului de aprovizionare

Despre tine:

  • Independent
  • Flexibil
  • Adaptabil
  • Gândire rapida
  • Hustler
  • Multitasking
  • Gestionarea timpului de la distanță
  • Disciplină
  • Organizat

Ce oferim:

* Munca de la distanță

* Grafic de la 18:00 – 2:00 am

* Salariu  $700.00 USD + bonus de performanță

* Oportunitate de creștere & dezvoltare

Procesul de angajare:

Odata ce ne vei trimite CV-ul, cei selectati vor fi invitati sa faca cunostinta cu LeaderHR si daca te potrivești, vom stabili interviul cu angajatorul. Daca nu ai experienta suficienta, nu te intrista. Aplica! Nu uita sa trimiti CV-ul tau la adresa de email: info@leaderhr.org mentionind titlul jobului care te intereseaza. Succese!

Organizații vizate: LeaderHR |