Acvila Grup angajeaza Asistent de proiect/magazin online

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Acvila Grup is one of the largest business associations in Moldova and the most important player in the carpet industry in the Eastern Europe.

Asistent de proiect | magazin online

Daca ai experienta in domeniul e-commerce si ai activat în diferite proiecte ce tine de vinzarile online, atunci ai sanse mari de a face parte din echipa Acvila Grup. Esti familiar cu Amazon, eBay, aliexpress? Stii ce inseamna o buna experienta pentru shoppingul online? Daca ai raspuns "da" la majoritatea intrebarilor, atunci acesta poate fi jobul sufletului tau!

Candidatul ideal:

  • Atitudine pozitiva si orientata catre client
  • Capacitate de analiza, sinteza, redactare concisa si corecta a informatiilor
  • Cunostinte de baza SEO si e-commerce
  • Experienta in vanzari online
  • Creativitatea, flexibilitate si originalitate
  • Prodictivitate înaltă

Responsabilitati:

  • Promovarea imaginii companiei in mediul online
  • Intretinere si actualizare site / magazine online
  • Identifica noile oportunitati de dezvoltare a companiei/produselor/promotiilor in mediul online
  • Administrare site / magazine online: introducere produse, descrierea lor, pret, stoc, editare fotografii;
  • Preluare si gestionare comenzi; urmarirea lor de la plasare pana la incasarea acestora;