Crucea Roșie Moldova angajează Contabil

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Cerinte de baza:

  • Studii superioare de specialitate (contabilitate si audit);
  • Experienta de munca in domeniul contabilitatii 3 ani (experiență în sectorul necomercial - avantaj);
  • Abilitati operare PC (1C versiunea 8.3, Word, Excel);
  • Spirit de lucru in echipa;
  • Seriozitate si responsabilitate.
  • Cunoașterea limbei engleze ar fi un avantaj;
  • Experiența de lucru în ONG constituie un avantaj.

Responsabilitati:

  • Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala.
  • Efectueaza platile on-line;
  • Verifica componenta soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
  • Verifica si/sau efectueaza inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli;
  • Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile, conform legislatiei in vigoare;
  • Evidenta tuturor compartimentelor contabilitatii;
  • Cunoasterea legislatiei fiscale si a SNC;
  • Intocmirea rapoartelor financiare si a darilor de seama fiscale;
  • Pregatirea rapoartelor conform cerințelor finanțatorilor;
  • Organizeaza operatiile cu caracter financiar contabil;
  • Efectueaza operatiuni in softul de contabilitate al organizației;
  • Participa la organizarea si prezentarea de informatii si documente catre auditul financiar si intern al companiei;

Oferim:
- Pachet salarial atractiv;
- Pachet social deplin;
- Mediu de lucru plăcut.
- Programul de lucru: zi de lucru completa.

CV-ul de trimis pe adresa redcross.md@gmail.com, cu specificarea „Contabil Crucea Roșie”.

Vor fi contactate doar persoanele alese !

Alte articole de acest autor:

Organizații vizate: Crucea Rosie |