hackathon

Asociația „Onoare, Demnitate și Patrie” angajează contabil part-time

Asociația Obștească „Onoare, Demnitate și Patrie” anunță concurs pentru suplinirea postului vacant:

  1. Contabil

Atribuții generale:

  • organizează şi răspunde de desfăşurarea în mod eficient a activităţii financiar-contabile a Asociației în conformitate cu dispoziţiile legale a Republicii Moldova;
  • asigură şi răspunde de îndeplinirea la termen a documentelor statistice, fiscale, asigurări sociale şi medicale ;
  • supravegheaza reconcilierea şi închiderea conturilor;
  • asigură şi răspunde de elaborarea balanţei de verificare la termenele stabilite de legislaţia în vigoare.

Cerințe față de candidat:

  1. Deţinerea cetăţeniei Republicii Moldova;
  2. Studii superioare de profil;
  3. Experienţă de muncă minim 1 an, în domeniul organizațiilor necomerciale;
  4. Aptitudini de lucru cu datele (colectarea, analiza şi interpretarea);
  5. Abilităţi de comunicare şi prezentare ;
  6. Abilităţi de lucru la calculator (Word, Excel, Acces, PowerPoint, etc.) ;
  7. Abilităţi analitice şi capacităţi de planificare şi de atingere a obiectivelor;
  8. Comunicativitate, operativitate, creativitate şi responsabilitate.

Persoanele interesate pot depune CV-urile prin e-mail la una din următoarele adrese: odipmd@gmail.com sau bezercorina@gmail.com
Persoana de contact – Corina Bezer, tel: 0 68 888 455

Vor fi contactate doar persoanele selectate pentru interviu.