hackathon

Anunţ angajare formator specialitatea “chelner / ospătar”

Asociaţia Obştească „Eco-Răzeni” anunţă concurs pentru suplinirea postului de formator/instructor specialitatea “chelner / ospătar” în cadrul programului „Instruirea la locul de muncă și angajarea asistată a persoanelor cu dizabilităţi” implementat cu suportul financiar al SOIR Moldova și al Primăriei orașului Viena, Biroul Afaceri Europene și Internaționale prin Volkshilfe Solidarität Viena, Austria.

Perioada de angajare: septembrie 2016 – decembrie 2017, postul este project-based (8 ore pe zi, 5 zile pe săptămînă), cu posibilitatea de extindere.

Cerinţe şi responsabilităţi:
1. Identifică nevoile de instruire ale benenficiarilor programului (tineri cu dizabilități);
2. Asigură planificarea, elaborarea și actualizarea modulelor de instruire la locul de muncă a beneficiarilor;
3. Stabileşte scopurile şi obiectivele instruirii şi / sau prezentărilor, precum şi metodele de instruire;
4. Elaborează și perfectează materialele metodice și de instruire;
5. Susţine efectiv programe de instruire la locul de muncă, în acord cu necesităţile și planul individual de formare şi consolidare a capacităţilor profesionale ale beneficiarilor programului;
6. Realizează feedback / evaluarea cunoştinţelor şi abilităţilor beneficiarilor, întocmeşte rapoarte cantitative și calitative pe modulele de instruire pentru managerul de program;
7. Însoțește și ghidează la locul de muncă beneficiarii programului;
8. Elaborează propuneri pentru alte nevoi identificate în timpul instruirilor şi face propuneri de dezvoltare;
9. Îndeplinește responsabilitățile managerului de caz pentru beneficiarii care absolvesc programul de instruire la locul de muncă;
10. Îndeplineşte alte responsabilităţi la indicaţiile managerului de program.

Calificare:
• studii medii de specialitate (chelner / ospătar); studiile superioare vor constitui un avantaj;
• abilităţi de lucru la calculator: Microsoft Office, Internet;
• abilităţi lingvistice: româna – fluent, cunoaşterea limbii engleze este un avantaj;
• experienţa anterioară de muncă în instruire/formare v-a constitui de asemenea un avantaj.

Competenţe:
• profesionalism, spirit de echipă, abilităţi de comunicare, iniţiativă şi autocritică;
• disponibilitate de a lucra într-un mediu dinamic, într-o atmosferă tensionată, iar în caz de necesitate, în afara programului de lucru;
• responsabilitate, autodisciplinare, punctualitate, ordine şi acurateţe;
• capacitate de analiză şi sinteză, flexibilitate în gîndire, adaptabilitate;
• sincer(ă), deschis(ă) către nou, creativ(ă), dinamic(ă), înclinat(ă) spre rezolvarea problemelor, dornic(ă) de a genera un impact pozitiv asupra societății.

Salariul de funcţie: 5500 MDL

Locul de muncă: sat. Răzeni, r. Ialoveni

Beneficii:
• echipă tînără și dinamică;
• perspective de dezvoltare profesională;
• participare la evenimente, cursuri.

Dosarul de aplicare va conține:
Formularul de aplicare (descarcă AICI).

Dosarul va fi trimis la adresa electronică: ecorazeni@gmail.com sau la sediul Asociaţiei Obşteşti “Eco-Răzeni”: str. Ştefan cel Mare 49/1b, sat. Răzeni, MD 7728, Republica Moldova, cu menţiunea “Concurs formator-chelner”.

Termenul limită de aplicare: 30 august 2016, ora 16.00.

Detalii pot fi obţinute telefonic la numărul 026873325 sau 079210597.
Vor fi contactate doar persoanele selectate pentru interviu.
Vă mulţumim pentru participare la concurs.