Centrul Lingvistic American angajează Asistent part-time

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Organizația: Consiliile American pentru Învățământ Internațional, AO ACTR-ACCELS

Descrierea centrului: Centrului Lingvistic American este o subdiviziune a Consiliilor Americane pentru Învățământ Internațional și are drept scop prestarea serviciilor de predare a limbilor engleză, română și rusă, organizând cursuri atât în incinta centrului cât și pentru companii.

Adresa: Str. Kogălniceanu 81, mun. Chișinău

Telefon: 0 (22) 22 58 60

Cerințe față de candidat:

  • Student sau absolvent studii universitare;
  • Cunoașterea limbii engleze (nivel intermediate/upper-intermediate)
  • Bune abilitați de utilizare a computerului (Word, Excel internet, Photoshop, etc.);
  • Bune abilitați de comunicare și relaționare;
  • Creativitate, inițiativă și spirit de colaborare.

Responsabilități de bază:

  • Recepționează apelurile telefonice;
  • Creează postere cu ocazia diverselor evenimente din cadrul centrului pentru website și FB;
  • Colaborează cu studenții în ceea ce privește prezentarea informației despre cursuri, achitările și semnarea contractelor, înscrierea la cursuri/testare;
  • Coordonează cu profesorii pentru a eficientiza activitățile didactice ale acestora;
  • Execută sarcini administrative;
  • Asigură confidențialitatea datelor și a informațiilor cu care lucrează.

Condițiile de muncă: 4 ore/zi

Locul de muncă: sediul companiei

Trimite CV-ul la adresa: director@alc.md

Data limită: 31 august 2016