Angajăm Sales and Customer Care Manager în cadrul proiectului CEO CEED Club

Ajută-ne să distribuim acest articol:

CEED Moldova (Center for Entrepreneurship and Executive Development) este o platformă de dezvoltare a antreprenoriatului, destinată exclusiv antreprenorilor (proprietarilor de afaceri) care au potenţial şi drept scop dezvoltarea afacerii, extindearea reţelei de business, lansarea activitatăţii de export şi crearea de noi parteneriate. Centrul a lansat concurs pentru funcția vacantă de Sales and Customer Care Manager.

Acesta va fi responsabil pentru organizarea şi desfăşurarea tuturor activităţilor de vânzare, inclusiv acordarea asistenţei antreprenorilor în cadrul programelor de dezvoltare.

Responsabilități și sarcini principale:

  • Elaborarea Planului de vânzări și îndeplinirea planului de vânzări
  • Dezvoltarea și menținerea unei baze de date cu Clienți
  • Planificarea și desfășurarea activităților de customer care
  • Apeluri de vânzări pentru clienții noi și cei existenți
  • Negocierea cu clienții
  • Monitorizarea activității de vânzare, concurenților, condițiile de piață

Educație și experiență:

  • studii în domeniul marketingului sau științe economice
  • cunoștințe de aplicații informatice relevante (MS Windows,Internet, Salesforce etc.)
  • cunoașterea principiilor și practicilor de vânzare
  • cunoașterea principiilor de lucru cu clienți
  • experiență în vânzări produse similare minim 2 ani
  • experiență în a face prezentări
  • cunoașterea  limbilor române, rusă și engleză

Competențe cheie:

  • Planificare și consolidare
  • Capacitatea de a convinge
  • Adaptabilitate
  • Comunicare verbală și scrisă
  • Abilități de negociere
  • Rezistență și tenacitate
  • Toleranță la stress
  • Lucru în echipă

Pentru a te înscrie în concurs, trebuie să expediezi CV-ul și Scrisoarea de intenție până la data de 26 august la adresa de e-mail info@ceed-moldova.org  cu indicația ”manager vânzări și customer care” în linia de subiect.

Pentru detalii suplimentare puteţi contacta:

Carolina Cartofeanu tel: (+373) 60 76 72 73 e-mail: ccartofeanu@ceed-moldova.org

CEED Moldova face parte din reţeaua globală  de Dezvoltare a antreprenoriatului, CEED Global (www.ceed-global.org), prezentă în 14 ţări,  a organizaţiei SEAF (Small Entreprise Assistance Funds) cu oficiul central în SUA.