Distribuie prietenilor:

Asociația de Caritate „The Moldova Project” (TMP) anunţă concurs de angajare pentru suplinirea funcției de Asistent de Proiecte (poziție part-time).

Locul desfășurării activității: Chișinău, cu disponibilitate de deplasare prin Republică.

Perioada postului: Un an cu posibilitatea de prelungire a contractului.
Disponibilitatea postului: Imediat
Data limită pentru aplicare: 13.01.2020

Abilități:

  • cunoașterea limbii engleze
  • cunoașterea sectorului nonprofit
  • cunoașterea domeniului de protecție a drepturilor copiilor și voluntariat
  • experienţă în administrarea proiectelor
  • capacitate de a planifica și raporta
  • empatie față de beneficiarii proiectului
  • cunoștințe avansate MS Office (Power Point, Excel, Word, Photoshop, etc)
  • responsabilitate, punctualitate, creativitate, capacitate de lucru în echipă cît și individual, comunicare eficientă.

Responsabilități:

  • comunicarea cu finanțatorii
  • întocmirea rapoartelor narative în engleză
  • comunicarea cu mass-media
  • participarea la vizitele lunare a beneficiarilor
  • acompanierea beneficiarilor la medici
  • asigurarea logistică a anumitor activități
  • participarea la activitățile de fundraising a Asociației
  • traducerea și facilitarea muncii voluntarilor internaționali în RM

Oferim:

  • oportunitatea de a activa într-o Asociație Internațională
  • echipă super motivată care produce schimbări în comunitate
  • copii dornici de a se juca cu tine
  • multă distracție și o experiență unică, de neuitat!

Procesul de selecție al candidatului:

CV-ul şi scrisoarea de motivare a candidatuli se va expedia prin e-mail la adresa: morozovvictoria@gmail.com, până la data de 13.01.2020. Titlul mesajului trebuie să conţină numele şi prenumele candidatului.

Doar candidații preselectaţi vor fi invitaţi la interviu.

Mult succes!

logoStarNet

Serviciile internet pentru administrarea portalului CIVIC.MD sunt oferite gratuit de compania Starnet