Promo

ASIST angajeaza asistent de proiect

Distribuie prietenilor:

ASIST, Asociaţia pentru Susținerea Inițiativelor Studenților și Tinerilor, anunță concurs pentru ocuparea funcției vacante de asistent de proiect.

ASIST este o asociatie de tineret care activeaza in scopul promovarii democratizării, liberalizării și modernizării societatii. Membrii ASIST consideră că educația este una din cele mai puternice instrumente capabile să aducă schimbări democratice durabile. De aceea, o parte semnificativă a proiectelor ASIST sunt orientate spre organizarea programelor educaționale. În prezent, ASIST ruleaza cu precădere programe de instruire pentru jurnalisti independenți, productia de materiale media educative si alte programe care promoveaza valorile asocitiei.

Mai multa informatie despre ASIST gasiți pe pagina web http://asist.tilda.ws/

Conditii si Termenul de Angajare: Activitate full time in baza contractului de muncă. Perioada de angajare - un an (limitat la durata proiectelor in desfasurare). Contractul poate fi extins. Perioada de proba 3 luni. Salariu competitiv.

Atribuții și responsabilități:

  • asigură sprijinul de ordin tehnic, logistic și administrativ în activitățile curente ale proiectelor in desfasurare.
  • coordonarea activităților partenerilor implicați în proiect;
  • elaborează și menține documente/dosare, creează și menține diverse baze de date;
  • participă la recrutarea și selecția participantilor in programele de instruire;
  • menține comunicararea cu participanții si cu instructorii;
  • organizează logistica întilnirilor si a prezenarilo la instituțiile de învățămînt pentru promovarea programelor de instruire;
  • redactează scrisori sau răspunsuri la scrisori;
  • asigură relațiile cu prestatorii de servicii;
  • manifestă disponibilitate să participe în cadrul vizitelor în teritoriu în scopul realizării activităților proiectului;
  • alte atribuții legate de buna desfășurare și implementare a proiectelor.

Cerințe față de cantidat/ă:

  • este bine organizata, structurata si respecta deadlinurile;
  • studii superioare în științe sociale precum: științe politice, relații internaționale, drept, jurnalism, economie sau alte domenii relevante;
  • capacitate de a învăța rapid – demonstrată prin experiență de muncă sau alte activități relevante;
  • experiența de muncă în cadrul organizațiilor neguvernamentale şi/sau organizațiilor donatoare naționale/internaționale va constitui un avantaj;
  • cunoașterea bună a limbilor română, rusă și engleză (oral si scris);
  • cunoasterea programelor de baza la calculator
  • cunoașterea mediului asociativ din Moldova și a cadrului legislativ general care reglementează activitatea ONG-urilor;
  • abilități de utilizare a rețelelor de socializare în scopul diseminării informației și promovării activităților și a produselor ASIST;
  • abilități de lucru independent și în echipă.

Pentru depunerea dosarului este necesar:

  • CV-ul actualizat (cu poza inclusa).

Dosarul completat va fi expediat pe adresa electronică asist.moldova@gmail.com cu subiectul „Asistent de proiect ASIST”. Termenul limită pentru depunerea dosarului: 8 Noiembrie, ora 18.00.

Persoanele selectate vor fi invitate la interviu.

Pentru informații suplimentare, va invitam sa ne contactati pe adresa de email: asist.moldova@gmail.com

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Promo