Promo

A.O. „AudiViz” angajează psiholog în cadrul proiectului

Distribuie prietenilor:

A.O. Asociatia de Suport Familial de Recuperare Timpurie a Copiilor cu Deficienţe de Auz și Văz „AudiViz” mun. Bălți anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei vacante de psiholog în cadrul proiectului „Intervenţia timpurie – o şansă în plus în procesul de reabilitare a copilului cu dizabilitate de auz”, finanțat de Uniunea Europeană

Perioada de angajare: 11 luni

Locul de muncă: mun. Bălți, str. Șciusev 2.

Descrierea responsabilităților:

  • Organizarea și desfășurarea Atelierelor de dezvoltare a abilităților părintești;
  • ·Organizarea şedinţelor de consiliere psihologică părinților și membrilor de familie a copiilor-beneficiari ai proiectului;
  • Monitorizarea evoluției beneficiarilor și medierea eventualelor probleme apărute;
  • ·Elaborarea rapoartelor cu referire la evaluarea/reevaluarea dezvoltării copilului, cât și raportarea acțiunilor întreprinse;
  • Participarea la elaborarea materialelor promoționale şi altele cu scopul promovării activităților desfășurate în cadrul proiectului.

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare finisate în psihologie;
  • Competențe de aplicare a metodelor și tehnicilor de intervenție specifice pentru consilierea psihologică, psihoterapia individuală şi de grup, etc;
  • Experiență în domeniul dizabilității;
  • Abilități de conducere a întâlnirilor de lucru sau evenimentelor special;
  • Capacitate excelentă de analiză şi sinteză, interpretare corectă a datelor, situaţiilor;
  • Experiență de muncă în cadrul organizațiilor neguvernamentale (va constitui un avantaj);
  • Deprinderi excelente de comunicare/ scriere în limbile română și rusă;
  • Cunoașterea programelor Microsoft Office (Word, Power Point), Internet.

Condițiile contractului:

Organizația va semna, cu persoana selectată, un contract prestări servicii, pentru o perioadă de 11 luni (noiembrie 2019 – septembrie 2020).

Dosarul de aplicare va conține:

  1. CV-ul candidatului
  2. copia actului de identitate
  3. copia actului/actelor de studii.

Condițiile de prezentare a dosarului:

Dosarele vor fi expediate în format electronic, cu mențiunea: „Angajare_Psiholog”, pe adresa electronică: angelamoiseeva24@gmail.com

Termen limită de depunere a dosarelor: vineri, 8 noiembrie 2019, ora 11:00.

Persoanele selectate vor fi contactate și invitate la interviul de angajare.

Informații suplimentare la tel: +37368855227; persoana de contact: Angela Moiseeva, manager de proiect.

Alte articole de acest autor:

Organizații vizate: A.O. „AudiViz” |

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Promo