Asociația Moldova Fruct angajează un specialist în Comunicare și Relații Publice

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Asociația Moldova Fruct angajează un specialist în Comunicare și Relații Publice.

Cerinţe obligatorii față de candidat:

  1. Studii superioare de profil (jurnalism, comunicare).
  2. Minimum 3 ani de experiență în domeniu relațiilor publice.
  3. Experiență în gestionarea paginilor web și rețelelor sociale.
  4. Abilităţi avansate de comunicare şi spirit de echipă.
  5. Cunoașterea limbii engleze.

Responsabilități:

  • Evaluează imaginea organizatiei și elaborează strategii de comunicare
  • Coordonează activităţile de creare, transmitere și menținere a unei imagini pozitive a organizației, inclusiv gestionarea crizelor de imagine
  • Participă la organizarea evenimentelor cum ar fi: adunări generale, conferințe, forumuri, vizite de studiu, expoziții, activitati de lobby, etc.
  • Asigură comunicare continuă și eficientă între membri și Asociație, Asociație și mediul extern
  • Asigură vizibilitatea activităților asociației în mass-media și pe paginile de socializare
  • Elaborarează și publică materiale scrise, articole
  • Elaborează content pentru site-ul moldovafruct.md – pentru informarea membrilor și publicului larg despre activitățile Asociației
  • Elaborează, coordonează și transmite comunicate de presă
  • Elaborează și distribuie istorii de succes despre membrii Asociației
  • Elaborează, coordonează și publică materiale promoționale (mape, carnete, broșuri, pliante, etc.)
  • Elaborează și distribuie buletinului lunar Livădarul
  • Organizează turnee de presă și alte evenimente cu reprezentanții mass-media
  • Elaborează raportul public anual al Asociației.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul pe adresa de e-mail: [email protected], până pe data de 20 ianuarie 2019.