Anunțuri de Angajare

Consiliul pentru prevenirea și eliminarea discriminării și asigurarea egalității angajează șef/ă secretariat

Cerinţele funcţiei faţă de persoană

Studii: Superioare, de licenţă sau echivalente, preferabil, în domeniul administraţiei publice, dreptului, pedagogiei etc. Cursuri de perfecţionare profesională în domeniul ținerii lucrărilor de secretariat.

 Atribuții:

  1. Planifică, organizează, coordonează şi controlează activitatea Secretariatului, raportează despre rezultatele activităţii acestuia;
  2. Organizează şedinţele Consiliului;
  3. Organizează lucrările de administrare a corespondenţei Consiliului;
  4. Organizează şi administrează sistemul unitar de circulaţie a documentelor;
  5. Execută activităţile de arhivare a documentelor Consiliului.

Condiții de muncă:

  • Regim de muncă: 40 ore pe săptămînă, 5 zile a cîte 8 ore pe zi;
  • Program de muncă: luni-vineri, orele 8.30-17.00, pauza de masă 12.30 – 13.00;
  • Activitate, preponderent, de birou.

Salariul de funcţie  – 2400

Datele de contact:

telefon – (022) 21 28 07

e-mail – [email protected]

adresa poştală – MD-2004, bd Ștefan cel Mare și Sfînt nr. 180, bir.405

persoana de contact – Paladii Liliana

Gazduit pe amplica.md