Centrul Metodic pentru Învățământ angajează speicalist principal metodist

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Centrul Metodic pentru Învățământ, pe lângă Ministerul Agriculturii, Dezvoltării Regionale şi Mediului angajează pentru postul vacant:

Specialist principal – metodist

Responsabilități:

-           generalizează activitatea educațională a instituțiilor de învățământ profesional tehnic postsecundar cu profil agroindustrial (centre de excenlență si colegii);

  • analizează activitatea şi asigurarea metodică a specialităţilor cu profil agroindustrial;

-           monitorizează formarea continuă a cadrelor didactice din instituțiile de învățământ profesional tehnic;

-           organizează asigurarea instituţiilor de învăţământ cu literatură de specialitate;

  • organizează şi dirijează, precum și participă la pregătirea materialelor pentru întruniri metodice, seminare, conferințe, concursuri;
  • întocmește rapoarte, în care se consemnează constatări, recomandări, propuneri de îmbunătățire a activității educaționale în instituțiile de învățământ.

Cerințe:

- studii superioare de licență în domeniile: științe agricole, tehnologii de fabricare şi prelucrare, științe ale educației sau alte domenii relevante;

  • experiență pedagogică;

- cunoaşterea limbii române, engleză (ar fi un beneficiu);

- operare ( Word, Excel, PPT).

Beneficii:

- contract individual de muncă pe termen nedeterminat

Contacte:

Cei interesați sunt rugați sa transmită CV la adresa de email: [email protected] sau sa apeleze tel.022 229906; mob.069684911