Anunțuri de Angajare

Concurs pentru poziția de Specialist in relații cu publicul

Federația Agricultorilor din Republica Moldova FARM (denumirea precedentă - Federația Națională a Agricultorilor din Moldova AGROinform) anunță concurs pentru poziția de Specialist in relații cu publicul:

Scopul postului: Asigurarea activităților Organizației în relațiile cu publicul

Responsabilități principale:

  • Evaluarea imaginei organizatiei si elaborarea strategiilor de comunicare;
  • Coordonarea tuturor activitatilor de creare, transmitere si mentinere a unei imagini pozitive a organizatiei, inclusiv gestionarea crizelor de imagine;
  • Participarea la organizarea evenimentelor cum ar fi conferinte, forumuri, vizite de studiu, expozitii, activitati de lobby etc.
  • Gestionarea relațiilor cu mass media.

Experiență si calificare:

  • Studii superioare in relatii cu publicul sau jurnalism;
  • Cursuri postuniversitare in comunicare;
  • Experiență cel puțin 3 ani in domeniu;
  • Cunoașterea limbii engleze va fi considerată un avantaj.

Competente:

  • Competente la nivel profesionist in comunicare;
  • Cunoasterea tehnicilor si modalitatilor de promovare a imaginii organizatiei; receptivitate, orientare catre nou, flexibilitate si creativitate;
  • Atitudine pozitiva si abilitati de a se mobiliza, dar si de a-i mobiliza pe altii;
  • Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor;
  • Gandire si capacitate de analiza si sinteza;
  • Spirit de ordine si disciplina;
  • Capacitatea de a lucra in echipa.

Candidații interesați sunt invitați să depună CV-urile pe e-mail [email protected] și [email protected] sau fax 022 23 78 30 pana la data de 24 septembrie 2018, indicând poziția la care aplică. Doar candidaturile selectate fot fi contactate.

Gazduit pe amplica.md