Ziarul de Gardă angajează specialist comunicare/relații cu publicul

Ajută-ne să distribuim acest articol:

CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAT

  •       Educație: Studii universitare în jurnalism, comunicare, filologie, psihologie sau alte domenii adiacente;
  •       Experiența profesională:  Experiență de lucru într-o poziţie similară este un avantaj.

Competențe și Abilități:

  •       cunoașterea bună a limbii române
  •       abilități de comunicare cu cetățenii, cu sursele jurnalistice, de colectare corectă a datelor
  •       responsabilitate, punctualitate
  •       abilităţi de utilizare a computerului (MS Office, Internet) şi a echipamentului de birou
  •       deschidere față de cerințele redacționale, inclusiv acceptarea de a învăța în permanență, de a participa la traininguri organizate de redacție sau de partenerii săi;
  • Disponibilitate de a răspunde la apeluri, de a îndeplini unele sarcini în week-end sau în zilele libere
  •       cunoașterea și respectarea valorilor ZdG/RdG

ATRIBUȚII ȘI RESPONSABILITĂȚI

  •       Comunică cu cetățenii care apelează  la ZdG (vizite, apeluri telefonice, e-mailuri, scrisori, etc)
  •       Notează și sistematizează apelurile și le discută cu redacția
  •       Îngrijește rubricile din ziar și de pe pagina web ce țin de comunicare cu cetățenii (scrisori, apeluri)
  •       Realizează produse jurnalistice în baza unor comunicări cu cetățenii

CONDIȚII DE MUNCĂ:

        Redacția asigură:

  • un loc de muncă dotat cu echipamentele și materialele necesare
  • un salariu motivant, contract de muncă, achitarea taxelor obligatorii
  • respectarea libertăților și drepturilor
  • un climat redacțional binevoitor, plin de respect și colegialitate
  • condiții de creștere profesională

Persoanele interesate trebuie să prezinte Dosarul de Angajare compus din:

  •       CV-ul actualizat;
  •       un mesaj scurt în care explică interesul pentru această poziție

Dosarul de Angajare va fi expediat prin e-mail la adresa  [email protected] cu titlul: ”Comunicare/relații cu publicul”

Dosarele sunt așteptate până la 1 septembrie 2018.

Organizații vizate: Ziarul de Garda |