Anunțuri de Angajare

Angajam insotitor (shadow) pentru scoala

Sumar:

Angajam insotitor pentru un copil de 7 ani cu autism inaltfunctional pentru scoala.Copilul merge in clasa 1, si este incadrat intr-un program terapeutic intensiv, are un grad inalt de independenta si abilitati de socilizare.

Locatia: Scoala se afla in sectorul Botanica, str. Traian

Programul de lucru: 8:30-14:30, Luni-Vineri ( pentru cei interesati de un job full-time durata zilei de lucru poate fi extinsa)

Salariu: achitare se face per ora, si va fi determinata in baza experientei anterioare, deschiderii de a invata si cunostintele detinute.

Cerinte:

- experienta anterioara in domeniu nu este obligatori insa binevenita;

- categoria de virsta 20-35 ani;

- studii in domeniile: psiholigie, psihopedagogie, pedagogie, logopedie etc. sunt binevenite insa nu obligatorii;

- dorinta de a invata si accepta noul;

- un grad inalt de toleranta si empatie.

Responsabilitati insotiotrului:

- Este prezent la toate activitatile in cadrul institutiei de invatamin (lectii, activitati extrascolare etc.);

- Îl ajută pe copil să transfere mai ușor în mediul social (scoala) informațiile învățate în cadrul terapiei;

- Însoțitorul îl ajută pe copil prin sugerarea de soluții sau răspunsuri atunci când acesta se lovește de situații dificile.

- Îl ajută pe copil să devină independent din punct de vedere acțional, să ia decizii și încurajează comunicarea funcțională.

- Insotitorul devine un membru integru al clasei, cu atributiile unui ajutor de profesor.

Ce oferim noi:

- Instruire in cadrul unei echipe experimentate in domeniu;

- Suport din partea familiei copilului si a mediului educational ( profesori, elevi);

- Supervizare din partea expertilor internationali;

- Oportunitatea unei cariere intr-un domneniu in devenire in RM;

- Salariu motivant.

Inceputul angajamentului poate incepe in August 2018, insa activitatea nemijlocita va avea startul in 1 Septembrie 2018. Cei care sunt interesati pot afla mai multe detalii la nr de telefon  079021019, sau pot expedia CV-ul prin email la adresa [email protected]

Gazduit pe amplica.md