Anunțuri de Angajare

Manager vânzări HoReCa

Grupul Purcari Wineries este unul dintre cei mai importanți producători de vin din România, Moldova și Europa Centrală și de Est, deținând un portofoliu de patru branduri principale: Purcari, Bostavan, Crama Ceptura și Bardar.

Dacă ești interesat să îți construiești o carieră de succes într-o companie cu renume internațional și să devii parte a unei echipe dinamice și profesioniste, te invităm să aplici!

ROL: Implementează strategia de vânzări la nivel național pe segmentul HoReCa

Responsabilitățile principale vor include, dar nu se vor limita la:

  • Este principalul responsabil de implementarea strategiei comerciale și atingerea indicatorilor de buget agreati în segmentul HoReCa;
  • Dezvoltă strategii de vânzare, analizează concurența și propune soluții de dezvoltare și îmbunătățire;
  • Explorează nevoile și așteptările pieței pentru a oferi soluții de creștere a portofoliului de clienți al companiei;
  • Analizează tendințele pieței și identifică oportunitățile de dezvoltare ale sistemului de distribuție;
  • Colaborează cu departamentul de marketing pentru a alinia strategiile de vânzări și de marketing;
  • Răspunde de performanțele activității desfășurate;
  • Propune noi abordari de penetrare a sectorului HoReCa

 Educație și experiență:

  • Experiență relevantă în vânzări - segmentul HoReCa;
  • Abilități de networking, comunicare și prezentare;
  • Bune abilități de prioritizare;
  • Experiență și rezultate dovedite în domeniul HoReCa;
  • Abilități manageriale, capacitate de organizare și încadrare în termene;
  • Bune abilități de negociere și leadership;
  • Orientare spre rezultate, inițiativă, creativitate, persoană responsabilă;
  • Studii superioare;
  • Capacitate de analiză, interpretare corectă a datelor, asumarea deciziilor

Oferim:

  • Posibilitate de dezvoltare profesională;
  • Mediu dinamic și plăcut de lucru;
  • Motivare competitivă

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus, expediază CV-ul la adresa [email protected]

Gazduit pe amplica.md