Anunțuri de Angajare

Bucătar șef Chateau Purcari

Grupul Purcari Wineries este unul dintre cei mai importanți producători de vin din România, Moldova și Europa Centrală și de Est, deținând un portofoliu de patru branduri principale: Purcari, Bostavan, Crama Ceptura și Bardar.

Dacă ești interesat să îți construiești o carieră de succes într-o companie cu renume internațional și să devii parte a unei echipe dinamice și profesioniste, te invităm să aplici!

Rol: Managementul tuturor proceselor și a resurselor din bucătăria reastaurantului Vinăria Purcari. Prepararea conform celor mai înalte standarde de calitate a specialităților culinare în vederea delectării vizitatorilor restaurantului.

Responsabilitățile principale vor include, dar nu se vor limita la:

  • gestionarea operațiunilor zilnice din bucătăriei;
  • elaborarea meniurilor noi și a fiselor tehnologice ale noilor preparate;
  • monitorizarea pregătirii bucatelor cu asigurarea respectării procesului tehnologic;
  • asigură respectarea gramajelor și a rețetarului;
  • gestionarea, evaluarea și instruirea echipei din subordine;
  • formarea de noi bucătari;
  • asigură aprovizionarea restaurantului cu toate produsele necesare;
  • gestionarea eficientă a costurilor ce țin de întreținerea bucătăriei și prepararea bucatelor;
  • urmărește și respectă  normele igienico-sanitare și normele de protecție a muncii;
  • estimarea cât mai exactă a timpului de pregătire a fiecărui preparat din meniu;
  • menținerea în ordine a bucătăriei;
  • respectarea normelor de alimentație publică impuse de legislația în vigoare;

Educație și experiență:

  • Studii superioare în domeniul tehnologiei alimentației publice;
  • Experiență de muncă pe un post similar minim 2 ani;
  • Experiență în pregătirea meniurilor;
  • Capacitate de gestionare a unei echipe;
  • Abilități de leadeship și management

Profilul personal:

  • Orientare către client;
  • Creativitate;
  • Atenție la detalii;
  • Rezistență la stres;
  • Spirit de echipă;
  • Responsabil și organizat

Noi oferim:

  • Transport și cazare asigurate de companie;
  • Salariu motivant

Dacă ești interesat de poziție și corespunzi cerințelor de mai sus, expediază un CV la adresa de e-mail [email protected]

Gazduit pe amplica.md