Anunțuri de Angajare

Asistent/ă social/ă A.O. ''Concordia. Proiecte Sociale''

Căutăm Asistent/ă social/ă pentru sprijinirea copiilor beneficiari, să obțină condițiile necesare unei vieți decente.

Responsabilități:
• Colaborează cu instituțiile necesare pentru clarificarea situatiei sociale și juridice a copiilor;
• Urmărește îmbunătăţirea relaţiilor copiilor cu celelalte sisteme şi subsisteme de care depinde integrarea sa socială;
• Se implică în procesul de reintegrare a copiilor în familia biologică;
• Elaborează planul de intervenție socială pentru fiecare copil în colaborare cu psihologul și educatorii.

Așteptări faţă de candidaţi:
• Studii superioare în domeniul asistență socială și experienţă practică în domeniul protecției copilului minim 1 an;
• Constituie avantaj specializările postuniversitare în domeniul protecției copilului, psihologiei adolescentului, experiența relevantă în domeniul protecției copilului;
• Abilități de relaționare cu reprezentanții instituțiilor și ai altor organizații;
• Capacitatea de interacțiune și comunicare cu copii și educatorii;
• Motivatie pentru a lucra cu copii, dinamism, capacitate de organizare, entuziasm și seriozitate;
• Permis de conducere, categoria B;
• Cunoaşterea limbilor română şi rusă;
• Cunoştinţe operare PC.

Oferim:
• Salariu motivant;
• Pachet social și condiţii bune de muncă;
• Lucru în echipă într-o organizație dinamică și internațională;
• Activitate responsabilă, interesantă;
• Posibilitatea dezvoltării carierei într-o echipă de profesionisti.
 • Program de muncă – deplin.

Locul de muncă: municipiul Chișinău, strada A.Corobceanu 13/1.

Deveniți parte din echipa CONCORDIA Moldova!Se prelungește termenul de aplicare a CV-rilor Dvs. pînă la data de 15 iulie 2018, indicînd POZITIA la care aplicați, la următoarea adresă de e-mail: [email protected]
Telefon: 0 22 23 55 81.
Sediul AO ”Concordia. Proiecte Sociale”, str. Corobceanu 13/1, or. Chișinău

Gazduit pe amplica.md