Anunțuri de Angajare

Uniunea Instituțiilor Medico-Sanitare Private angajează Consultant juridic part-time

Denumirea funcției: Consultant juridic part- time

 Locul de muncă: Uniunea Instituțiilor Medico - Sanitare Private din Republica Moldova, strada A.Doga, 24, Chișinău, Republica Moldova.

 Obiectiv: Angajatul va presta servicii de asistență juridică în cadrul Uniunii Instituțiilor Medico-Sanitare Private din Republica.

Responsabilităţi:

-      Asigurarea consultanței juridice primare;

-      Redactarea, analiza documentelor cu caracter juridic;

-      Ajustarea actelor juridice;

-     Urmărirea modificărilor în legislație în domeniul medical;

-     Reprezentarea intereselor în raport cu autoritățile publice;

-      Participarea la evenimente publice în calitate de reprezentant UIMSP.

   Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare universitare, specialitatea drept;
  • Cunoștințe temeinice a legislației;
  • Abilităţi de comunicare, de analiza şi sinteză;
  • Responsabilitate.

   Condiții:

În concurs se acceptă tineri specialiști, posibil studenți (frecvență redusă, masterat). Se oferă creștere pe plan profesional și întreg pachet social. Nivelul salarizării se va stabili în urma interviului.

 Contact: CV-urile, vă rugăm, să le expediaţi la adresa de e-mail [email protected] până în data 11 iunie 2018,

Informații suplimentare la tel. 060223388.

Vor fi contactaţi doar candidații preselectați, care vor fi invitați la interviu.

Uniunea Instituțiilor Medico-Sanitare Private din Republica Moldova (UIMSP) este o organizației non-guvernamentală, non-profit fondată în anul 2014 cu scopul de a consolida sectorul medical privat și a stabili un dialog eficient între furnizorii privați de servicii medicale și autorități. În prezent Uniunea are în calitate de membri 12 centre medicale private.

Pentru mai multe informații despre organizație puteți accesa pagina web  http://uimsp.md/

Gazduit pe amplica.md