Anunțuri de Angajare

Angajare coordonator/coordonatoare a activităților pentru dezvoltarea comunității LGBT.

Centrul de Informații GENDERDOC-M anunță concurs de angajare pentru funcția de coordonator/coordonatoare a activităților pentru dezvoltarea comunității LGBT.

Responsabilitățile includ:

  • organizarea activităților și evenimentelor din cadrul programului de dezvoltare a comunității;
  • managementul procesului de planificare, organizare și evaluare a evenimentelor;
  • evaluarea rezultatelor și atingerea indicatorilor conform planului strategic al organizației;
  • evidența participării membrilor comunității și beneficiarilor organizației la evenimentele organizate;
  • promovarea evenimentelor în cadrul comunității și beneficiarilor organizației;
  • evidența organizării grupurilor de sprijin pe diferite segmente a comunității LGBT;
  • cercetarea și elaborarea a conceptelor de evenimente;
  • raportarea lunară, trimestrială și anuală către organele de conducere referitor la activitățile organizate și rezultatele din cadrul programului “Dezvoltarea Comunității LGBT”.

Cerințe:

  • cunoașterea limbii române și limbii ruse;
  • cunoașterea limbei engleze este binevenită;
  • experiență de minim 1 an în organizarea evenimentelor cu caracter social;
  • studiile în comunicare, marketing, management;
  • cunoștințe în domeniul management a proiectelor;
  • comunicabilitate, spirit de echipă, proactivitate;
  • disciplină operativă;
  • cunoasterea specificului comunității LGBT;
  • cunoașterea programelor relevante MS Office (Excel, Microsoft etc.)

Condiții de lucru:

  • Job full time.
  • Contract de muncă pe un an.
  • Salariul negociabil

Condițiile pentru candidați:

  • CV-ul și scrisoare de motivație transmise pe adresa electronică [email protected] cu subiectul [GDM_Coordonator/oare Dezvoltarea Comunității]
  • Data limită: 25 Mai, 2018, ora 23:59.

*Centrul de Informații GENDERDOC-M este o organizație publică non-guvernamentală din Republica Moldova, care lucrează pentru protecția și promovarea drepturilor LGBT (lesbiene, gay, bisexuali și persoanelor transgender)

Gazduit pe amplica.md