Tony Hawks Centru angajează logoped

Ajută-ne să distribuim acest articol:

Atribuțiile postului:

Depistarea timpurie a tulburărilor de alimentare și tulburărilor de limbaj. Evaluarea și reeducarea proceselor de  masticaţie, deglutiţie şi de control a  salivaţiei.

Evaluarea și terapia tulburărilor de limbaj la copiii cu nevoi speciale.

Cerinţe faţă de candidat:

  • Studii superioare,
  • Experienţă profesională într-un post similar - 3 ani;
  • Cunoaşterea limbilor romănă, rusă.Cunoasterea limbilor engleza si franceza va fi un avantaj;

Abilităţi:

  • Studierea aprofundata a dereglarilor  buco-faciale şi a limbajului copiilor cu nevoi speciale.
  • Depistarea problemelor de limbaj prin teste etalonate si confirmarea  lor prin teste psihometrice specifice.
  • Identificarea /separarea problemelor specifice vorbirii  din ansamblu de dereglari psiho-intelectuale.

Persoanele interesate vor expedia la adresa de email  tonyhawks[email protected]:

  1.  Curriculum vitae (CV) actualizat,
  2.  Scrisoare de intenţie, motivînd interesul pentru această poziţie.

Preselecţia se va face în baza actelor depuse, doar candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la interviu.

Data limita de depunere a dosarelor- 31 mai 2018