Anunțuri de Angajare

Concurs de angajare a unui psiholog

Ai motivația de a contribui la schimbarea vieții copiilor din țara noastră, îți dorești să produci propriul impact alături de o echipă activă și determinată să ducă la bun sfîrșit reforma sistemului rezidețial de îngrijire a copilului din RM.

Te invităm să trimiți primele date despre tine și mesajul de intenție, pentru că CCF Moldova este în căutarea unui psiholog. Specilistul va lucra direct cu copiii aflați în situații de risc și familiile acestora, precum și cu specialiști și prestatori de servicii din domeniul protecției copilului, reprezentanți ai autorităților publice locale cu scopul de a asigura un mediu  de tip familial pentru copii de 0-7 ani.

Atribuții și responsabilități:

  • Evaluarea psiho-socială a copiilor din programe, folosind metodele prestabilite;
  • Evaluarea situației sociale a familiilor din programe;
  • Elaborarea planurilor individuale de intervenție;
  • Implementarea programului de sprijin familial și monitorizarea familiilor;
  • Consilierea familiilor și copiilor din program;
  • Raportarea acțiunilor întreprinse;
  • Completarea instrumentelor de lucru și a dosarelor, conform regulilor prestabilite;
  • Colaborarea cu toate structurile guvernamentale şi non-guvernamentale implicate în reformarea sistemului rezidențial de îngrijire a copilului;
  • Organizarea şi implicarea în cadrul instruirilor familiilor, specialiștilor din domeniu;
  • Elaborarea documentelor, studiilor de caz în limba română și/sau engleză;
  • Participarea la elaborarea materialelor promoționale, buletine şi altele cu scopul promovării activităților organizației.

Cerințe:

  • Studii superioare în psihologie, psihopedagogie;
  • Cunoașterea limbilor română și engleză, (rusă - un avantaj);
  • Abilități excelente de utilizare Microsoft Word Office, Excel, PowerPoint, Outlook etc.
  • Bune abilitați de comunicare și raportare;
  • Abilitatea de a lucra în echipă;
  • Abilitatea de a gestiona în mod eficient timpul;
  • Experiență de lucru în calitate de psiholog;
  • Disponibilitatea de a se deplasa în nordul Republicii Moldova de minim 2 ori/săptămână.

 CCF Moldova este o organizație non-guvernamentală care oferă:

  • un mediu echitabil și non-discriminator de angajare;
  • lucru într-o echipă dinamică și profesionistă;
  • posibilitatea dezvoltării profesionale;
  • salariu motivant

Doritorii de a participa la concursul de angajare pot expedia CV-ul, cu menționarea a 2 persoane de referință împreună cu scrisoarea de motivare pe adresele [email protected] sau [email protected]

Perioada de aplicare: 25 aprilie – 14 mai 2018

Gazduit pe amplica.md