Urmareste-ne pe LinkedIn

Anunțuri de Angajare

Specialist dezvoltare proiecte

Specialist dezvoltare proiecte - post vacant Concordia Moldova

Căutăm Specialist dezvoltare proiecte pentru suplinirea postului vacant în cadrul echipei CONCORDIA Moldova.

Responsabilități:

  • Participă la dezvoltarea și implementarea planului strategic și operațional /anual al Asociației;
  • Elaborează textele propunerilor de proiect, inclusiv planul de activitate și implementare al proiectelor;
  • Elaborează bugetul proiectelor;
  • Discută cu echipa de management și conducerea Asociației noile idei de proiect și bugetele elaborate;
  • Monitorizează planul de implementare al proiectelor, conform graficului, în vederea raportării ulterioare către donatori/ finanțatori;
  • Eleborează rapoartele catre finanțatori, colaborând în acest sens cu departamentul de profil, contabilul-șef și subdiviziunea vizată.

Așteptări faţă de candidaţi:

  • Studii superioare și experienţă în domeniu minim 3 ani;
  • Cunoștințe temeinice în scrierea proiectelor pentru UE și donatori instituționali;
  • Cunoașterea metodelor avansate de Project Management;
  • Experiența de lucru în cadrul proiectelor internaționale constituie un avantaj;
  • Cunoştinţe de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet);
  • Cunoaşterea limbilor română, rusă, engleză - fluent (limba germană constituie un avantaj);
  • Aptitudini analitice puternice și de muncă în echipă;
  • Permis și practică de conducere, cat. ”B” constituie avantaj.

Aptitudini și calități:

  • exprimarea excelentă a ideilor proprii în scris și verbal;
  • abilitați de comunicare, sociabilitate și tact;
  • creativitate, dinamism;
  • seriozitate, responsabilitate, punctualitate, onestitate, receptivitate;
  • rapiditate în gândire și luare a deciziilor;
  • capacitate de analiză și sinteză.

Oferim:

  • Pachet salarial motivant;
  • Lucru în echipă într-o organizație dinamică și internațională;
  • Dezvoltare continuă a competenţelor profesionale şi personale;
  • Posibilitatea dezvoltării carierei într-o echipă de profesioniști;

Loc de muncă: Sediul A.O. ”Concordia.Proiecte Sociale”, str. A. Corobceanu 13/1, or. Chișinău
Deveniți parte din echipa CONCORDIA Moldova!

Rugăm să transmiteți CV-ul Dvs. și scrisoarea de intenție  pînă la data de 15.12.2017, indicînd POZIȚIA la care aplicați, la următoarea adresă de e-mail: [email protected]
Telefon: 0 22 23 55 81

Gazduit pe amplica.md