Anunțuri de Angajare

A. O. Centrul pentru Copilărie, Adolescență și Familie „PRODOCS” angajează cadru didactic de sprijin

A. O. Centrul pentru Copilărie, Adolescență și Familie „PRODOCS” angajează cadru didactic de sprijin în cadrul proiectului „Incluziunea socio-școlară a copiilor din familii vulnerabile în sistemul educațional”.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare în domeniul pedagogiei sau psiho-pedagogiei;
  • Experiență de lucru cu copiii cu cerințe educaționale speciale (CES);
  • Abilităţi de comunicare și socializare cu copiii;
  • Devotament, entuziasm şi motivaţie;
  • Cunoașterea limbilor română și rusă.

 Sarcini și responsabilități:

  • coordonează activităţile de asistenţă cu învăţătorul clasei/profesorul la disciplină;
  • acordă suport elevului în realizarea activităţilor de învăţare, conform finalităţilor stabilite în PEI, coordonate cu învăţătorul clasei/profesorul la disciplină;
  • urmărește progresul elevului privind finalităţile de învăţare descrise în PEI, în coordonare cu învăţătorul clasei/profesorul la disciplină;
  • supraveghează şi consemnează realizările şi progresele elevului în conformitate cu finalităţile indicate în PEI;
  • asigură realizarea calitativă și la timp a activităților planificate în cadrul proiectului.

Persoanele interesate pot transmite CV-ul la adresa de e-mail: [email protected],  până la data de 18 octombrie 2017.

Doar candidații selectați vor fi contactați pentru interviu.

Gazduit pe amplica.md

Find us on Google+
Google