Anunțuri de Angajare

Fundația „Angelus Moldova” angajează - asistent/ă medical/ă

Fundația Filantropică Medico-Socială „Angelus Moldova”, HOSPICE „Angelus” este o organizație non-guvernamentală care oferă îngrijiri paliative gratuite la domiciliu copiilor și adulților bolnavi în stadiu terminal. Ne găsiți pe  www.hospice.md

Pentru suplinirea postului vacant, se angajează:

Asistent/ă medical/ă

Program de lucru 09:00 - 17:00

Responsabilități:

  • Prestarea serviciilor de Îngrijiri Paliative.
  • Suport acordat medicului la efectuarea vizitelor la domiciliu.

Cerințe față de candidații eligibili:

  • Studii speciale medicale;
  • Experienţă de lucru în calitate de asistent/ă medical/ă de minim 2 ani;
  • Cunoaşterea la nivel înalt a limbilor române și ruse;
  • Cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj;
  • Persoană calmă, tolerantă și empatică;
  • Abilitate de comunicare cu pacienții și cu rudele lor;
  • Abilități de lucru la calculator (Microsoft Office, Internet);
  • Să dețină permis de conducere, categoria B;

Candidaturile pot fi expediate CV-ul în limba română, la adresa de e-mail: [email protected] , cu indicația în subiectul mesajului: „Angajare – Asistent medical”, până vineri, 20 octombrie 2017, ora 16:00.

Candidații preselectaţi vor fi contactați pentru interviu.

Gazduit pe amplica.md

Find us on Google+
Google