Anunțuri de Angajare

Centru de Interventie Voinicel anunta concurs pentru angajarea unui expert în Mobilizarea Resurselor

Termeni de referinţă

pentru  un expert în Mobilizarea Resurselor

Denumirea poziţiei: Expert în Mobilizarea Resurselor.

În cadrul proiectului ”Promovarea și dezvoltarea intervenției timpurii în copilărie”, susținut de către AHEAD-Moldova  (www.ahead-moldova.no) și Ministerul Afacerilor Externe din Norvegia, în cadrul Centrului de intervenție precoce ”Voinicel” (www.voinicel.md).

Durata serviciilor solicitate:  noiembrie 2017 – 31 iulie 2018 (cu posibilitatea ulterioară de a extinde termenul).

SCOPUL SERVICIILOR SOLICITATE:

CIP ”Voinicel” angajează  un expert pentru  activități de căutare fonduri, în special accesarea fondurilor externe, prioritar Fonduri Europene (EU funds) dezvoltarea propunerilor de proiecte, crearea rețelelor de colaborare cu organisme naționale și internaționale, agenți economici și din mediul de afaceri, surse media, activități centrate pe dezvoltarea Centrului ”Voinicel”  și promovarea Intervenției Timpurii în Moldova.

RESPONSABILITĂŢILE CONSULTANTULUI:

-       căutarea potențialilor donatori

-       scrierea aplicațiilor de proiecte

-        stabilirea relațiilor cu parteneri locali și internaționali, agenți economici și din mediu de afaceri

-        dezvoltarea imaginii pozitive a Centrului ”Voinicel”, inclusiv prin intermediul mass media

-        promovare serviciului de intervenție timpurie la nivel național

CALIFICĂRILE NECESARE:

-       Studii universitare; studii în domeniu juridic – un avantaj

-       Minim 5 ani de experienţă în căutare de fonduri, accesare fonduri internaționale

-       Experiență de lucru cu organizații neguvernamentale, instituții internaționale

-       Cunoaşterea excelentă a limbilor română și engleză; cunoașterea limbii ruse – un avantaj

CONDIȚII DE ANGAJARE:

Full sau Part time

Salarizarea va fi discutată în funcție de performanțe și orele lucrate.

Activitățile pot fi realizate la CIP ”Voinicel” sau în afara Centrului, dar expertul să rămână accesibil în zilele de lucru.

Indici de performanță

Vor fi stabiliți indici de performanță minimă (exemplu – o aplicare de proiect aprobată parcursul a 2-3 luni, numărul de activități, acorduri etc. )

SELECTAREA CONSULTANTULUI:

CV va fi recepționat pe adresa [email protected], până la data de 30 octombrie 2017. Vor fi contactați doar candidații eligibili până la data de 3 noiembrie 2017.

Gazduit pe amplica.md

Find us on Google+
Google